Święta Maria Goretti

  • Tak! Przebaczam mu z całego serca! Przebaczam i chcę, aby był ze mną w raju!

  • Nie smuć się, mamo! Dobry Bóg nam dopomoże. On nas nigdy nie opuści!

Słowo opiekuna duchowego

Nauczycielka miłosierdzia

Święta Maria Goretti przybywa do nas ze swoim przesłaniem miłosierdzia i miłości. Nie jest dziełem przypadku, że strona powstaje niedługo po tym, jak zakończyliśmy szczególny czas - Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. W trakcie jego trwania odbyła się pielgrzymka do miejsc związanych ze Świętą Marią Goretti (Nettuno i Le Ferriere). Miejsca te wywarły szczególne wrażenie na pielgrzymach. Mnie również ta młodziutka męczennica stała się bliższa. Umiłowała prawo Boże nad wszelkie inne wartości. Największą z nich dostrzegła w Panu Bogu i Matce Najświętszej.  

Dziękujemy Ci, Marietto, za to, że przychodzisz do nas z pięknymi ideałami: miłosierdzia, przebaczenia oraz miłości do Boga i drugiego człowieka. Dzięki Ci za to, że chcesz nas prowadzić do pełni szczęścia. Uczysz nas, że krzyż jest drogą do prawdziwego szczęścia i zmartwychwstania, do zjednoczenia z Bogiem.

Chciałbym również złożyć serdeczne podziękowanie Panu Markowi Pawłowi Tomaszewskiemu, który przyczynił się do powstania tej strony przez zredagowanie tekstów. Dziękuję wszystkim dobroczyńcom, którzy wsparli finansowo nasze dzieło. Myślę głównie o osobach rozmiłowanych w Świętej Gemmie Galgani. To dzięki Waszej hojności powstała ta strona.

Niech żyje Święta Maria Goretti!

o. Rafał od Najświętszego Serca Pana Jezusa

Warszawa, 6 grudnia 2016 roku